bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Searchmetrics Nedir?

SearchMetrics

Searchmetrics, sitenizin SEO ile ilgili durumunu gösteren bir araç, uygulama olarak tanımlanabilir. Serachmetrics kullanarak sitenizin SEO olarak ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Bu araca bir nevi SEO Raporcusu denilebilir.

Searchmetrics kullanarak sitenizin anahtar kelime yoğunluğunu, anahtar kelimelerinizdeki sıranızı ve diğer ayrıntıları sizlere sunabilen bir uygulamadır. Ayrıca searchmetrics ile sitenizin SEO üzerindeki hatalarını görebilir ve bu hataları telafi edebilirsiniz. Dilerseniz bu uygulama aracılığı ile istediğiniz anahtar kelimeyi takip altına alabilir ve bu anahtar kelimenin o süre zarfındaki gelişimlerine tanık olabilirsiniz.

Bu uygulamanın zayıf yanı ise Backlink Analysis özelliğidir. Bu özellik, uygulamaya ait basit ve kolay bir alt yapıya sahip olduğundan dolayı birçok Webmaster ve SEO uzmanının gözünde eksik olarak görünüyor. Fakat belirtmek istiyoruz ki bu uygulama hemen hemen her Webmaster ve SEO uzmanının vazgeçilmez bir yardımcısıdır.

Bir önceki yazımız olan Adsense Yerleşimleri Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde adsense, adsense reklam ve adsense reklam yerleşimi hakkında bilgiler verilmektedir.