bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Saçlar Neden Dökülür? Ne yapmalı – Ne yapmamalı

Saçlar kansızlık,beslenme bozukluluğu vitamin eksiklikleri, ağır hastalıklar, hormonal düzensizlikler ve bazı ilaç kullanımlarından VE DİĞER MAKALEMDE DE BELİRTTİĞİM GİBİ HAVUZDAKİ KLOR yüzünden de dökülmektedir..

Ayaklarınızda veya bir ayağınızda mantar varsa, o mantar saç dökülmesinin başlıca sebebidir.. Saçlarınızı 10 sene sonra unutun diyebilirim ancak..

Saç dökülmesi erkeklerde başın önünde ve üstünde görülür..  Erkeklerin %98 inin ensesindeki saçları hiçbir zaman dökülmez..

Kadınlarda ise her bölgede olabilir. Birden fazla bölgede saç dökülmesi kadınların %5 inde olabilmektedir.. Saç dökülmesi otuzlu yaşlarda başlar Sizin yaşınız 25 ise ve bu konudan şikayetçiyseniz tek sebebiniz JOLELİ dolaşmanız.. 40 Yaşınızda kafanızda saç kalmaz, saç ektirirsiniz..

Şahsen Gülümser teyzemin oğlunu tanıyorum ; 24 yaşında .. Mert abi bir şey yap Mert abi birşey yap..  Ne yapayım kuzum.. Şuanda 30 yaşında ekili saç ile dolaşıyor etrafta !!

Bioksin gibi ilaçlar görürsünüz yok saçı geri getirirmiş bilmem ne.. Hadi erkeklerde saçın %90 ı geri gelsede kadınlarda bu oran %45 ‘ tir. Saç ekimi emin olun hayatınızı çok etkileyecek.. Herkes size bir tuhaf bakacaktır.. Bu durum/durumlara düşmemek için söylediklerime uymalısınız..

Bir önceki yazımız olan Güneş yanığı, kansere sebep olabilir başlıklı makalemizde Güneş, Güneş yanığı ve kanser hakkında bilgiler verilmektedir.

 • emre

  stress,çalışma ortamı ve genetik

 • Ozan

  öff benimde saçlarım dökülüyor ya. Jöleyi falanda bıraktım ama nafile..

 • Havacı

  Stress büyük bir etken bence.

 • nazlı

  Açıkcası Saç dökülme probleminden muzdarip bir kişi olarak Restorex kullanıyorum. İçerisinde saç için gerekli olan ne varsa mevcut. dökülmelerimi engelleyen ve yeni saçlarımın çıkmasını sağlayan tek ürün. çok memnunum. farklı önerileri olan varsa paylaşalım.