bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Havuzlardaki klor saçlara zararlı

Uzmanlar (ve ben) güneşin yaydığı ışın-ışık ışınları ile havuzdaki klorun saçın en büyük düşmanı olduğunu söylemekte..

İnternet’te çok uzmanlar(!) konuştu hep farklı şeyler anlattılar .. Hangisine inanalım ? Birçok derleme var onların hepsini 1-2 hatta 3 kere okumuşumdur.. Saçım lazım bana : )

‘’oryal’’ diye bir madde vardır saç rengini açmak için.. Bayanlar bilir ne kadar zararlı olduğunu.. Düşünün artık havuzdaki klor ondan daha zararlı. İster inanın ister inanmayın..

İllede ‘’Havuza Giricem !! ‘’ diyen çocuklarınız eşiniz veya KENDİNİZ varsa(?) Bone takıpta girebilirsiniz.. Unutmayın bonenin asıl amacı kulaklara su kaçmasını önlemektir..

İyisimi siz en iyisi DENİZE DENİZE !! Denizden’de çıktıktan yaklaşık 10 dakika sonra saçlar kurulanmazsa-yıkanmazsa aynı sorunu teşkil ediyor.. Yazın veya kışın banyo yaparken siz siz olun 36 derecenin altına düşürmeyin suyun sıcaklığını.. Saç kurutma makineside çöpe(!) . Şimdi bu adam deli mi ? diyeceksiniz. Neden makinayı çöpe atalım ?

Çok abarttım sanırım.. Banyo yaptıktan sonra uzun uzun kurutmayın (20 – 30 dakika sonra kurutun gerekirse yahu)

Bir önceki yazımız olan Güneş yanığı, kansere sebep olabilir başlıklı makalemizde Güneş, Güneş yanığı ve kanser hakkında bilgiler verilmektedir.

  • emre

    halbuki havucu ben cok severım.ondan mı saçlarım dökülüyor