bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Trustrank Nedir?

Bildiğimiz üzere pagerank sisteminin çöküşü olacak sistem olan yeni bir algoritma trustrank bir süre önce devreye konuldu.Herkes merak ediyor neyin nesidir bu diye.Öncelikle trustrank sözcüğünün anlamını söyleyeyim.İngilizce bir sözcük olan trustrank Türkçe’de ‘Güven Sıralaması’ anlamına gelmektedir.Tabi bu sistem bazı webmasterlar için iyi bazıları içinde kötü olmuş olabilir.Hele hele link satışı yapanlar için.
Peki Google bu pagerankı neden kaldırmaya çalışıyor?
Bana göre neden şu ‘Son zamanlarda iyice zıvanadan çıkan hacklink olayları ve Black Hat SEO’
Biliyorum black hat seo’yu eminim hepiniz duymuşsunuzdur.Black hat seo nedir derseniz kısca açıklayayım.
Black hat seo = Arama motorlarının belirlediği kurallar dışında üst sıralara çıkmak için uygulanan yöntem ve taktiklerin tümüme Black Hat Seo denir.
Kısaca anlamışsınızdır olayın neden ibaret olduğunu.He diceksiniz araka motorlarının uygun gördüğü kurallara göre yöntem uyguluyorsak ne deniyor diye onada ‘White Hat Seo’ denmektedir.Merakınızı gidermiştir umarım.
Şimdi asıl konunumuz olan trust rank’a tekrar dönelim.Neden uygulandığını anladık şimdi bundan sonra ne olacağını konuşalım.Bu sistem bir çok kişinin web sitelerinin indexlerinin aşırı derecede düşmesine ve üst sıralardan alt sıralara doğru bir yolculuk yapmalarına imkan vermiştir.Bencede olması gereken buydu diye düşünüyorum.Alıntı konularla hiç bir yere varamazsın kardeşim bu böyledir böylede gidecek.Vallaha bu sistemi kurduğun için gözlerinden öpüyorum seni Google …
Peki trust rankı yukseltmek için ne yapmalıyım?
Yapacağınız şey o kadar ama o kadar kolay ki inanamazsınız.Yapacağınız şey sadece ve sadece ”’yazmak”’
Bunu yaptınız mı zateb gerisi tabiri caiziyle çorap sçküğü gibi kendiliğinden gelir zaten.
Web sitenizin TrustRank değerini ölçmek için www.trustrank.org adresindeki alana sitenizin adresini yazarak sorgulama yapabilirsiniz.Tekrar tekrar hatırlatmakta yarar var diye düşünüyorum alıntı yapmak size bir şey kazandırmak aksine çok şey kaybettirir.Siz siz olun sadece yazın…

Bir önceki yazımız olan Sigarayı Bırakma Yöntemleri... başlıklı makalemizde Sigarayı Bırakma Yöntemleri... hakkında bilgiler verilmektedir.

  • emre

    pr nin yerini bumu aldı bir yıldır pr güncellemeden ses yok

  • Eğleniyoruz

    Pr yetmiyordu sanki 😀

  • Mehmet Yeşilçay

    Faydalı Bir Yazı Teşekkür Edrim