bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Sigarayı Bırakma Yöntemleri…

Günümüzde sigara içenlerin sayısı hepimizin bildiği gibi oldukça fazla.Lakin bu maddenin sağlığa aşırı derecede zararlı olduğu bilindiği halde hiç durmaksınız sigara içenlerin sayısı sürekli artmaktadır.Ne kadar sigara paketlerinin üstüne çürümüş ciğer,hamile kadın resimleri koysalarda hiç bir faydasını görememekteyiz.Araştırmalar sigara içenlerin % 90’ının sigarayı bırakmak istediklerini fakat bunu başaramadıklarını göstermektedir.
Sigarayı bırakmak isteyipte bırakamayanlara bir kaç önerim var.

1-Eğer kendinizde sigarayı bırakacak gücü bulmuyorsanız ve kendinize inanmıyorsanız hiç bırakmaya çalışmayın.
2-Olumlu olun.Sigarayı bırakamam filan demeyin.
3-Televizyonlarda ve internetlerde satılan ilaçları denemeye çalışmayın.
4-Profesyonel yardım alın.Özel merkezlerde tedavi görün.
5-Düzenli beslenin,spor ve egzersiz yapın.
6-En önemlisi sabırlı olun.
7-Çevrenizdekilerden yardım isteyin.
8-Kendinize sigarayı bırakacağınız bir tarih belirleyin.

Daha bir çok madde sıralayabilirdim ancak bundan sonrası tamamen size kalıyor.Yazdığım maddelerden hemen hemen hepsini uygularsanız sigarayı bırakma başarısını gösterebileceğinize inanıyorum.

Bir önceki yazımız olan Black Hat Seo Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Black Hat Seo Nedir ve Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

  • emre

    içmediğim için sorun yok

  • engin

    6 yıl önce sigarayı bırakma yöntemi olarak akapunktur dan faydalanmıştım ve çok faydasını gördüm 6 yıl aradan sonra tekrar başladım 3 aydır kullanıyorum tekrardan akapunktur düşünüyorum gereksiz ve zararlı ama bırakması benim için bir okadar zor olan bir illet. ( ama ne dersem diyim bırakmak başlamaktan daha zor )

  • Eğleniyoruz

    Aman hiç bulaşmadım bulaşmakta istemem. Allah korusun..