bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Black Hat Seo Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hepimizinde son zamanlarda sık sık duyduğu bir seo yöntemi olan bu olay gitgide fazlalaşıyor ve Google’ı kızdırmaya başlıyordu.Yöntemin özü şu siteyi üst sıralara çıkarmak için googlenin sunduğu legal yöntemlerin dışında illegal olan bir yöntem kullanarak siteyi üst sıralara çıkarmak.Olayın mantığı bu.Tabi birde white hat seo var.Bu tam tersi yani iyi olan yöntem.Bu yöntem herkesin bildiği ve sağlıklı olan yöntem.
Peki bu black hat seo nasıl yapılır?
Keyword Stuffing/Unrelated Keywords: Sayfanın ve meta tagların, site içerigi(content) ile ilgisiz keywordlerle doldurulması, aşırı, ıvırzıvır, anahta kelime.
Tiny Text/Alt Text: Bu tag lar image dosyaları için kullanılır, bunları birçok ziyaretci genelde göremez ancak spider lar görür. Burada kullanılan yöntem image dosyası ile ilgisiz ve uzun bir metin kullanimi ile oluşur.
Submitting Repeatedly: Web sitenizi arama motoruna kısa süre içinde defalarca kez ekleyerek banlanmaya kadar gidecek yok ve en çok yapılanlardan bir..
Invisible Text: Arka plan (background) renkleri ile aynı renk kullanılarak yazılan anahtar kelimeler. Arama motorlarını siteye çekmek ve daha fazla ziyaretçi almak için yapılan bir yöntem ama kısa sürede sandboxa götürmeyede aday. Buraya kullanıcıların göremeyecegi kadar küçük font ve font size kullanmayıda ekleyebiliriz.
Ayrıca doğru ve yanlış meta tag kullanımlarıda bu yönteme girmektedir.
Birde black hat seo spamdır diyenlerde var.Dostlarım bu yanlış bir düşünce bu yöntem spam olamaz.
Peki neden bu yöntemi seçiyorlar?
Cevabı basit googlede kolay yükselebilmek ve daha çok para kazanabilmek.Ancak sakın ama sakın küçümsemeyin.Bu yöntemleri bilmek ve ezberlemek size bir şey kazandırmaz.Burda devreye sizin zekanız ve yetenekleriniz giriyor.Yeteneklerinizi konuşturarak bu yöntemi başarılı bir şekilde yerine getirebilirsiniz.
Birde önemli bir olay şu Google’nin açıklarını bulmak!
Evet her programın veya sistemin illa açığı vardır.Google’ninde var.Bu yöntemlerle birlikte black hat seo sitenizi tam bir canavar yapıyor ve üst sıralara bir fişek hızında çıkabiliyorsunuz.Tabi işin uzmanı değilseniz ve black hat seo yapmaya kalktıysanız google bunu anlarsa ki anlamaması çok zor gözü kapalı banlanırsınız.
Ama bütün bu yazılanlara rağmen siz yinede legal yöntemlerle seonuzu yapın,özgün içerik ekleyin gerisini akışına bırakın…

Bir önceki yazımız olan WordPress 3.0.3 Türkçe Olarak Bizlerle başlıklı makalemizde WordPress, wordpress 3.0.3 ve wp blog hakkında bilgiler verilmektedir.

 • emre

  seo çok önemli yararlı bilgi sağol

  • Monkey

   I feel so much happier now I undrestnad all this. Thanks!

 • polis

  böle önemli bi işi uzman yaplası lazım google anlarsa bırak git o siteyi googlede varsa siten varsın yoksa yoksun

 • arda hacıosman

  güzel paylaşım eline sağlık.

 • Barkın

  tsk. ederim sagolun

 • batuhan arol

  Google sürekli önlem alıyor

 • özer

  ellerine sağlık çok güzel olmuş teşekkürler

 • sesli sohbet

  Hocam ellerine sağlık çok teşekkür ederim

 • emir

  Hocam yazdığınız yazıları takip ediyorum ve çok hoş bir şekil dede okuyorum bilgilerden dolayı teşekür ederim.

 • nenerede

  Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

 • ozan

  verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim çok faydalı oldu