bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilit Çözmek

Bilgisayarınıza bir program yüklediğinizde veya bilgisayarınıza virüs bulaştığında kendi sitesini açılış sayfanız yapabilir, buna ek olarak giriş sayfanızı düzeltememeniz için düzeltme kısmı pasifleştirebilir. Pasifleştirmemiş ise düzelmek oldukça kolay. Peki pasifleşti ise boş kullan tuşu dahil çalışmıyorsa basit bir şekilde bu problemi halledebiliriz.İlk önce İnternet Explorer’i açıp Araçlar » İnternet Seçeneklerine tıkladığınızda karşınıza giriş sayfanızı değiştirmenize olanak sağlayan sayfa açılacaktır. Pasif değilse burdan değiştirebilirsiniz, eğer pasif ise biraz sistem dosyaları ile oynamamız gereklidir.

Pasifse Nasıl Değiştirebiliriz?

Başlat » Çalıştır(Windows Tuşu + R) buraya gpedit.msc yazıyoruz. Karşımıza Grup İlkesi başlığıyla bir ekran gelicek buradan, Kullanıcı Yapılandırması » Windows Ayarları » İnternet Explorer » URL’ler » Önemli URL’ler e tıkladığımızda karşımıza gelen pencereden Giriş sayfası URL’sini özelleştir ‘i aktif ederek altındaki boşluğa adresi yazdığınızda giriş sayfanız istediğiniz adres olucaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bilgisayarınızda meydana gelen sorunlardan dolayı Bilgi-Sayar.NET sorumlu tutulamaz.

Bir önceki yazımız olan Açılış Programları başlıklı makalemizde açılış programları, başlangıç programları ve msconfig hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Mete

  Teşekkür ederim. Unuttuğum bir kaç kısmı hatırlamamda yardımcı oldu.

 • ChelebiDESiGN

  Teşekkürler Çok Güzel Bir Bilgi .

 • By_vezir

  Sinir edici bir durumda sayenizde hallettim teşekkürler.

 • Havacı

  Çok gıcık bir olay programların kendi sitesini anasayfa yapması.Teşekkürler 🙂

 • Teknik Hizmet

  O değilde IE nasıl kullanıyorsunuz hâlâ?

 • Candemir

  ie komple kilitleniyor giriş sayfası ne ki 😀

 • Spartan

  Artık Spartan var 🙂