bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Hayalet Klasör Yapımı

Bilgisayarınızda özel(şahsi/önemli) dosyalarınız var ve bunları başkalarından(bilgisayarınıza sizden başka girenlerden) saklamak istiyorsanız kolay bulunamayan hayalet klasör işinize yarıyabilir. Hayalet klasör oluşturmak için programa sistem ayarlarıyla oynamaya gerek yoktur. Yapımı çok basittir.

Hayalet klasörde adı boş olur ve resminide yok ederiz. Adına sadece boşluk yapıp kaydettiğinizde klasör eski adını alır, hayalet klasörde ise boş kalır.

Hayalet klasör oluşturmak için yeni bir klasör oluşturuyoruz.

Sağ Tuş » Yeni » Klasör

Yeni klasör oluşturduğumuzda ismini yazmamız için klasörün adı kısmı kutucuk oluyor(mavi renkte “Yeni Klasör” yazıyor) . Eğer gelmedi veya yanlışlıkla öyle kaydettiyseniz adını değiştirme kısmına gelin(Klasörün üstüne gelin ve F2 tuşuna basın). Bu şekilde ad yazma kısmı geliyor. Burada

Alt tuşuna basılı tutarak 255 (iki-beş-beş) yapıyoruz. Enter‘e basarak adını kaydediyoruz.

255 rakamlarla yazıldığında klasör adında boşluk gözüküyor. Kaydettiğinizde eski halini geri almaz. Sıra geldi resmi yok etmeye,

Klasöre sağ tuş » Özellikler‘den Özelleştir sekmesine geliyoruz. Ve “Simge Değiştir…” butonuna tıklıyoruz. “Simge Değiştir…” butonuna bastığımızda karşımıza simgeler geliyor ve ordan boş(bembeyaz, hiç bir şey bulunmayan alanlardan) bir yere tıklayarak seçiyoruz.

Tamam butonuna tıkladığımızda klasörün adı ve resmi yok oluyor. Klasörü göremiyorsunuz.

Hayalet Klasörü Nasıl Bulabilirim?

Hayalet klasörün olduğu dizinde CTRL + A ile tüm dosyaları seçerek veya onun olduğu tarafı seçerek bulabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bilgisayarınızda meydana gelen sorunlardan dolayı Bilgi-Sayar.NET sorumlu tutulamaz.

Bir önceki yazımız olan Siteyi İstediğiniz İP Adresine Yönlendirin başlıklı makalemizde adres, Bilgisayar ve etc hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Havacı

    En yakın zamanda deneyeceğim.Özel bilgileri korumada birebir 😀

  • Kevrell

    Touchdown! That’s a relaly cool way of putting it!