bilgi-sayar.net Menu

ADRES:

Açılış Programları

Bilgisayarınız hızlı bir şekilde açılsın, açıldığında kassın istemiyorsanız gereksiz programların bilgisayarınız ile beraber açılışını engellemelisiniz. Bilgisayarınıza yüklediğiniz programların bazıları kendilerini bilgisayarınız açıldığında açmak için sistem dosyanıza kaydediyor ve bilgisayarınız açıldığında o programlarda anında açılıyor. Bunu programsız bir şekilde engelliyebilirsiniz.İstediğiniz programın bilgisayarla beraber açılması istemediğinizin sizin isteğiniz ile açılmasını sağlamak çok kolay. Bunun için,

Başlat » Çalıştır ‘a girerek “msconfig” veya “msconfig.exe” yazın.

Daha sonra bir ekran açılacaktır bu ekranda, “Başlangıç” sekmesine geldiğinizde bilgisayar ile açılabilecek programlar listelenir. Buradan istenilen programa izin verebilir veya istemediğiniz programların izinlerini kaldırabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra “Tamam” butonuna tıkladığınızda ayarlar kaydedilir. Ayarları kaydetmek için bilgisayar kapatıp açılmalı. Bu şekilde ayarlar kaydedilir ve bilgisayarınızın açılışında istediğiniz programlar çalışır.

ÖNEMLİ NOT: Bilgisayarınızda meydana gelen sorunlardan dolayı Bilgi-Sayar.NET sorumlu tutulamaz.

Bir önceki yazımız olan Hayalet Klasör Yapımı başlıklı makalemizde Alt + 0160, Alt + 255 ve gizle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Havacı

    Herkesin sorunu bu yavaş açılma problemi.Bu konu yardımcı olacaktır herkese.